Pranešimai kreditoriams

„Valnetas“ tęs Ūkio banko bankroto administravimo procedūras

2013-06-11

Apeliacinio teismo sprendimas leidžia administratoriui nedelsiant pradėti svarbiausius procesinius veiksmus.

Birželio 7 dieną Lietuvos apeliacinio teismo priimtas sprendimas nekeisti bankrutuojančio Ūkio banko bankroto administratoriaus ir juo palikti įmonę „Valnetas“, leidžia pastarajai nedelsiant pradėti banko darbuotojams ir kreditoriams aktualiausius procesinius veiksmus, numatytus įstatymuose. Per tris darbo dienas visiems Ūkio banko darbuotojams bus pateikti įspėjimai apie atleidimą iš darbo. Beveik 400 žmonių bus atleisti per 15 darbo dienų, išmokant jiems dviejų mėnesių algos dydžio išeitines kompensacijas. Po to su dalimi darbuotojų bus pasirašomos terminuotosios sutartys ir jie priimami atgal į darbą banko veiklos užtikrinimui.

Administratorius taip pat per 10 dienų banko kreditoriams išsiųs pranešimus apie kreditorinių reikalavimų pateikimo terminus ir tvarką.

Per vieną mėnesį administratorius peržiūrės Ūkio banko sutartis, kurios reglamentuoja banko veiklos užtikrinimo procesus ir nuspręs, kurias iš jų galima nutraukti nesutrikdant bankroto procedūrai būtinos veiklos. Tuo pat metu bus toliau tęsiamas trišalės sutarties tarp Ūkio banko, Šiaulių banko ir VĮ indėlių ir investicijų draudimas vykdymas.

„Nemažai parengiamųjų darbų galėjome daryti nepaisant trikdžių, tačiau dalis procedūrų yra griežtai reglamentuotos ir jas pradėti vykdyti galima tik esant tikriems dėl veiksmų tęstinumo. Šiandien galiu konstatuoti, kad esminiai bankroto procedūros veiksmai pradedami, o tai reiškia, kad tiek darbuotojai, tiek kreditoriai pagaliau turės aiškų veiksmų žemėlapį. Ūkio banko krizės įveikimo procesas yra unikalus Lietuvos įmonių veiklos administravimo istorijoje, todėl ir bankroto procesas, greičiausiai, nebus standartinis. Suprasdami tai, sieksime atviros ir konstruktyvios diskusijos su banko darbuotojais, kreditoriais ir visuomene“, – sakė bankrotą administruojančios bendrovės „Valnetas“ generalinis direktorius Gintaras Adomonis.

Pasak jo, artimiausiu metu ketinama atkurti Ūkio banko internetinės bankininkystės sistemos „Eta bankas“ veiklą. Tokiu būdu klientams bus užtikrinta prieiga prie jiems aktualios informacijos apie banke esančias jų lėšas ir įsipareigojimus.

Taip pat tęsiami veiksmai, kuriais siekiama atgauti Ūkio bankui priklausiusį turtą Serbijoje, Škotijoje, Rusijoje, Ukrainoje ir Lietuvoje.

Kauno apygardos teismas gegužės 17 dieną patvirtino Ūkio banko bankroto administratoriaus prašymą dėl administravimo išlaidų sąmatos. Pirmuosius du mėnesius administravimo biudžetas sieks ne daugiau kaip 6 mln. litų. Į šią sumą įeina atlyginimai darbuotojams, IT sistemos palaikymui, ūkio išlaidos, mokesčiai ir atlyginimas patarėjams.

Atgal