Pranešimai kreditoriams

Apeliacinis teismas patenkino Ūkio banko prašymą pakeisti vieno didžiausių skolininkų bankroto administratorių

2013-07-08

Penktadienį Lietuvos apeliacinis teismas panaikino Kauno apygardos teismo balandžio 29 dienos nutartį ir UAB „Turto valdymo strategija“ (TVS) bankroto administratoriumi paskyrė Ūkio banko pasiūlytą bendrovę „Insolvensa“. Pastaroji pakeis Kauno apygardos teismo patvirtiną UAB Įmonių bankroto administravimo ir teisinių paslaugų biurą, kurį teismai yra paskyrę dar dviejų didelių Ūkio banko skolininkų bankroto administratoriumi. Apeliacinis teismas konstatavo , kad TVS vadovės Aleksandros Goryanovos pasiūlytas Įmonių bankroto administravimo ir teisinių paslaugų biuras yra susijęs su Ūkio banko akcininku Vladimiru Romanovu, jo aplinkos žmonėmis ir bendrovėmis.

Kaune įregistruota UAB „Turto valdymo strategija“ Maskvoje valdo bendrovę „Ruskij Karavaj“, kuriai priklauso prestižinis biurų centras miesto centre. TVS Ūkio bankui skolinga daugiau nei 200 mln. litų.

„Tai reikšminga pergalė užsitikrinant vieno didžiausių banko skolininkų turto kontrolę. Procesai, kuriuos stebime ir schemos, kurias aprašo žiniasklaida, leidžia spėti, kad buvę banko savininkai ir vadovai mėgina išsaugoti vertingiausią turtą įvairiais būdais. Skolininko bankrotas ir patyrusio bankroto administratoriaus pagalba ginantis nuo kreditoriaus pretenzijų – vienas tokių būdų. Tikimės, kad Apeliacinio teismo sprendimas taps precedentu ir kituose panašiuose procesuose“, - pažymėjo BAB Ūkio bankas bankroto administratorius Gintaras Adomonis.

UAB Įmonių bankroto administravimo ir teisinių paslaugų biurą Kauno apygardos teismas taip pat yra paskyręs reikšmingų Ūkio banko skolininkų „Vakoil“ ir Kauno tiekimas bankroto administratoriumi.

Atgal